Tipy na výlety - Hospoda l.P 1867

Adresa:http://hospoda1867.cz/tipy-na-vylety_stranka_1.html

Stránky: 1,2

Suchý vrch

mapa, fotky Les

Výlet na Suchý vrch je lehčí alternativou výletu na Klášťov. Svou obtížností je přístupná i netrénovaným výletníkům či starším lidem, kteří se chtějí nadýchat čerstvého lesního vzduchu. Na cestě podkáte také malou kapličku.

Začínáte stejně tak u hospody a jdete cestou přes paseky, Také zde se musíte dostat na hřeben k modré turistické značce, kde však zatočíte doprava. Po chvilce dospějete k rozcestí, kde se kříží modrá a žlutá značka. Zde zabočíte doleva a po chvíli jste u kapličky. Případně si můžete ještě vyběhnout na vrcholek. 

Celá trasa je  9km dlouhá a nezabere Vám ani 3 hodiny. Stejně tak jako u cesty na Klášťov je cesta zpět rychlejší, protože jdete jen z kopce.

Pozděchov - Chrámečné

mapa, fotky

Jde o docela dlouhou procházku. Protože cesta procházi pod vrcholkem nejvyšší hory Vizovických vrchů, nezapomeňte se zde zastavit. Pěkný výhled a malý altánek pro odpočinek Vám budou odměnou.Kostel v pozděchově

Od autobusové zastávky se vydejte po žluté turistické značce. Ta Vás povede ještě asi 1.5km po asfaltové silnici. Později cesta přechází na lesní. Odtud už stoupáte do kopce na hřeben. Jak skřížíte modrou značku, vydejte se doprava a následujte ji. Ta vede po hřebenu na Klášťov a dále.

Odbočku na lesní cestu, která vede na Chrámečné si prohléďnete na mapě ať ji neminete. Pokud dojdete na Suchý vrch, odbočku jste přešli a je třeba se malinko vrátit. Po cestě dojdete na vrchní konec Chrámečného a po asfaltové cestě pokračujete až k hospodě.

Celkem našlapete 11.5 km. Pamatujte že taková cesta Vám zabere alespoň 3 hodiny. V létě je třeba se vybavit dostatečným množtvím tekutin, aby jste do hospody vůbec došli :-).